Berikut adalah keputusan akhir beberapa acara pada Kejohanan Olahraga Dunia di sini, pada Sabtu
LUMBA JALAN KAKI 50KM LELAKI
1. Matej Toth (SVK) 3hr 40min 32sec
2. Jared Tallent (AUS) 3:42:17
3. Takayuki Tanii (JPN) 3:42:55
4. Hirooki Arai (JPN) 3:43:44
5. Robert Heffernan (EIR) 3:44:17
6. Zhang Lin (CHN) 3:44:39
7. Yu Wei (CHN) 3:45:21
8. Andres Chocho (ECU) 3:46:00
9. Jesus Angel Garcia (ESP) 3:46:43
10. Quentin Rew (NZL) 3:48:48
5,000 METER LELAKI
1. Mohamed Farah (GBR) 13:50.38
2. Caleb Mwangangi Ndiku (KEN) 13:51.75
3. Hagos Gebrhiwet (ETH) 13:51.86
4. Yomif Kejelcha (ETH) 13:52.43
5. Galen Rupp (USA) 13:53.90
6. Ben True (USA) 13:54.07
7. Ryan Hill (USA) 13:55.10
8. Isiah Kiplangat Koech (KEN) 13:55.98
9. Ali Kaya (TUR) 13:56.51
10. Edwin Cheruiyot Soi (KEN) 13:59.02
LARI BERGANTI-GANTI 4×100 LELAKI
1. Jamaica 37.36 (Carter, Powell, Ashmeade, Bolt)
2. China 38.01 (Mo, Xie, Su, Zhang)
3. Canada 38.13 (Brown, De Grasse, Rodney, Warner)
4. Germany 38.15
5. France 38.23
6. Antigua and Barbuda 38.61
-Great Britain DNF
-Amerika Syarikat (AS) dibatalkan
LEMPAR CAKERA LELAKI
1. Piotr Malachowski (POL) 67.40 m
2. Philip Milanov (BEL) 66.90
3. Robert Urbanek (POL) 65.18
4. Gerd Kanter (EST) 64.82
5. Daniel Stahl (SWE) 64.73
6. Apostolos Parellis (CYP) 64.55
7. Fedrick Dacres (JAM) 64.22
8. Christoph Harting (GER) 63.94
9. Vikas Gowda (IND) 62.24
10. Benn Harradine (AUS) 62.05
DEKATHLON
1. Ashton Eaton (USA) 9,045 pts WR
2. Damian Warner (CAN) 8,695
3. Rico Freimuth (GER) 8,561
4. Ilya Shkurenev (RUS) 8,538
5. Larbi Bouraada (ALG) 8,461
6. Kai Kazmirek (GER) 8,448
7. Michael Schrader (GER) 8,418
8. Kurt Felix (GRN) 8,302
9. Oleksiy Kasyanov (UKR) 8,262
10. Maicel Uibo (EST) 8,245
METER WANITA
1. Marina Arzamasova (BLR) 1:58.03
2. Melissa Bishop (CAN) 1:58.12
3. Eunice Jepkoech Sum (KEN) 1:58.18
4. Rababe Arafi (MOR) 1:58.90
5. Shelayna Oskan (GBR) 1:58.99
6. Nataliia Lupu (UKR) 1:58.99
7. Joanna Jozwik (POL) 1:59.09
8. Renelle Lamote (FRA) 1:59.70
LARI BERGANTI-GANTI 4×100 WANITA
1. Jamaica 41.07 (Campbell-Brown, Morrison, Thompson, Fraser-Pryce)
2. AS 41.68 (Gardner, Felix, Prandini, Todd)
3. Trinidad and Tobago 42.03 (Baptiste, Ahye, Thomas, Hackett)
4. Great Britain 42.10
5. Jerman 42.64
6. Kanada 43.05
– Netherlands disqualified
– Russia DNF
LOMPAT TINGGI WANITA
1. Maria Kuchina (RUS) 2.01 m
2. Blanka Vlasic (CRO) 2.01
3. Anna Chicherova (RUS) 2.01
4. Kamila Licwinko (POL) 1.99
5. Ruth Beitia (ESP) 1.99
6. Marie-Laurence Jungfleisch (GER) 1.99
7. Jeanelle Scheper (LCA) 1.92
8. Eleanor Patterson (AUS) 1.92
9. Mirela Demireva (BUL) 1.88

Sumber: BeritaHarian

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here